Тетяна Пахомова

Карпатське танго


Скачать книгу

тут, – прикладаю руку до серця.

      – Ми сьогодні кудись підемо? – вистрибує навколо малим дівчиськом Ізабель.

      Кудись ми йдемо завжди, тільки-но випадає вільна хвилина. Тепер я експерт-культуролог Львова – спасибі Тетяні Василівні. Сьогодні підемо в оперний театр. Внутрішній трепет проймає тіло, коли йдеш широкими кам’яними сходами фойє. Тисячі людських ніг до нас проходили ними повз стрункі колони й прекрасні фрески на стінах і стелі. Там, де мають заговорити струни людських душ, завжди дуже високі стелі. Тут чудова акустика. Струнка Ізабель у червоній сукні могла б стати героїнею опери «Кармен». На неї задивляються поважні чоловіки в костюмах. Та моя Кармен кидає на мене довгий тривожний погляд і шепоче:

      – Мені здається, що всі ці жінки дивляться на тебе.

      – Ізабель, вони думають, що в мене чудовий смак і що коло мене найгарніша дівчина у світі.

      Ізабель кокетливо всміхається й бере мене під руку.

      – Ми гарна пара, – гордо розправляє плечі.

      У взаємному коханні всі пари гарні, це правда. У двох людей тоді спільна душа, яка посилає в космос лише світло. Наша від незабутнього оперного свята ще більше вібруватиме добром і любов’ю. У нас місця на балконі, з нього все чудово видно. Уже в залі помічаю Володю Івасюка з величезним букетом троянд. Він сідає в другому ряду. Сьогодні слухатимемо оперу «Запорожець за Дунаєм». Стиха розповідаю сюжет Ізабель:

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      Великий сідничний м’яз (лат.).

      2

      «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» (1903) – психологічна драма українського письменника й театрального актора М. Кропивницького.

      3

      Італійський художник доби бароко (1659–1734), Венеціанська школа.

      4

      Італійський гравер, член Королівської академії мистецтв (1727–1815).

      5

      Найвидатніший німецький художник доби класицизму (1728–1779).

      6

      Французький художник і графік доби класицизму та ампіру (1770–1837).

      7

      Ян Матейко (1838–1893) – польський художник, майстер визначних живописних полотен на історико-патріотичні теми.

      8

      Гарно… Ти дуже вродливий… Здається, я кохаю тебе… (ісп.).

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