Рене Моборн

Перехід до блакитного океану. Поза конкуренцією


Скачать книгу

три елементи, що звертаються до різних аспектів людяності. Це атомізація, власні відкриття та реалізація справедливого процесу. Розгляньмо кожен по черзі.

Атомізація

      Хоча досягнення блакитного океану подає кардинально інший підхід до ринку, процес розроблений таким чином, щоб усередині самої організації цього не відчувалось. Процес визнає, що масштаб і новизна цілі можуть бути занадто відповідальними. «Ви хочете, щоб ми накреслили майбутнє за межами наявного ринку? Ви сподіваєтесь, що ми будемо мислити по-іншому та сформуємо межі галузі? Хіба ми… хіба я здатний на це?» Саме такою буде рефлекторна реакція багатьох людей, і це нормально.

      Тоді як змусити людей досягти блакитного океану? Вам не потрібно цього робити. Тобто вам не потрібен один великий стрибок. Натомість ви розбиваєте завдання на маленькі, конкретні кроки, що потроху просуватимуть людей далі, що будуть надихати й посилювати їхню впевненість. Отже, наприклад, людей просять визначити фактори конкуренції в галузі. Або вказати на найбільші перешкоди в галузі на шляху до простоти. Або придивитись до груп покупців, які можуть отримати користь від вашої галузі, але зараз нічого не купують. У такій формі ці кроки розширюють межі нашого мислення, але жоден не перевантажує нас. І на кожному окремому етапі ніхто не зможе поскаржитись, що це надто великий стрибок. Та ці маленькі кроки приводять до стрибка в блакитний океан.

      Назву цього процесу, атомізація, нам навіяв Ейнштейн, який вважав, що якщо ви розкладете будь-яку задачу на основні складники, тобто атоми, і зосередитесь на розв’язанні кожного по черзі, то навіть великі задачі перестають виглядати важкими і їхнього розв’язання стає можливим і з інтелектуальної, і з психологічної точок зору45. У процесі того, як люди помічають виконання кожного кроку, накопичуються докази того, що створення нового ринкового простору можливе. Люди починають усвідомлювати: те, що колись здавалося недосяжним, насправді – у межах можливого. У міру того як люди відчувають, що більшає їхня творча компетенція, страхи перетворюються на спокійну впевненість і гордість.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      У поезії «О я! О життя!» Волт Вітмен ставить питання про власне існування та про марність життя. Рядок, про який ідеться, завершує перелік викликів і труднощів на життєвому шляху: «Що доброго серед усього цього, о я, о життя?» (Тут і далі прим. пер.)

      2

      Точніше, підриву і непідривного творення, як це буде названо далі в цій книжці.