Отсутствует

Рослини


Скачать книгу

лікарським властивостям є березовий гриб, або чага.

      Трюфель звичайний

      Гриби-квіти (зліва направо): диктиофора звичайна, сітконоска подвоєна, квіткохвіст та решетняк червоний

      Іноді його ще називають березовою або чорною губою, бо формою він нагадує саме губу і зовні має чорний колір. Усередині гриб темнокоричневого кольору. А його тканина така тверда, що її можна розбити хіба що молотком. Нарости чаги іноді сягають півметра, а їхня вага – двох кілограмів. А утворюється такий наріст з маленької спори, що впала на тріщинку в живій березі.

      Усі ці гриби вважають вищими, але ними не обмежується величезне грибне розмаїття. Серед інших грибів теж є дуже корисні і дуже шкідливі.

      У ґрунті живе величезна кількість мікроскопічних грибів – на одному гектарі вона перевищує мільйон. Ці гриби є дуже корисними, бо разом з бактеріями перетворюють органічні речовини на мінеральні.

      А багато лісових рослин просто не може існувати без грибів. Відомо, що лісосмуги, коли їх тільки почали насаджувати, погано приживалися. Молоді деревця швидко гинули і доводилось їх заміняти новими. Та коли до степових ґрунтів на місці лісонасаджень додали землю з міцелієм, деревця почали розвиватися нормально.

      Деякі гриби можуть допомагати у боротьбі зі шкідниками.

      Ріжки на житі: у стадії проростання (ліворуч)  та стиглі (праворуч)

      Ось, наприклад, гриб мускардин. Коли його спори потрапляють на тіло комах, міцелій розростається, виділяє отруту, і комаха гине.

      Є серед грибів дуже шкідливі. Наприклад, гриби-паразити, які спричиняють хвороби і навіть призводять до загибелі рослин. Серед них найвідоміший – гриб-паразит ріжки

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      Відкладеннями вчені називають геологічні шари осадових порід, які утворилися внаслідок діяльності вітру та води. Пил і дрібні частинки мулу та піску, що осідали на поверхні планети та дні морів і водоймищ, створювали шари, в яких збереглося багато викопних решток прадавніх тварин і рослин.

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