зауважила я.
– Правильно, – відповіла Камілла. – Я побачила їх іще підлітком, і мені здалося, немов це говорить усе про те, чим має бути жінка, і оскільки такі жінки були зовсім не схожі на мене, я вирішила, що моєю першою ідентифікацією буде «ґік». Не жінка, не чорна, а саме ґік. Геймер. Минуло багато часу, перш ніж я прийняла інші складові своєї ідентичності, бо не бачила, як вони всі взаємодіють разом. Зображення мають значення. Вони говорять вам про те, що можливо, що до чого пасує, чому ти належиш, а чому ні. А ми всі намагаємося до чогось належати.
Це твердження стало для мене даром. Коли я пишу свої лекції, то знову й знову повертаюся до цієї думки. Я витрачаю години на пошук в Інтернеті секс-позитивних зображень різноманітних вульв, оскільки мої студенти різні, не існує двох однакових, і я хочу, щоб вони знали, що їхні тіла нормальні й вони належать моїм учням.
Чому це маєзначення
Чому такий простий факт, що всі людські геніталії створені з однакових частин, зорганізованих по-різному, може виявитися найважливішим, що ви будь-коли взнаєте про людську сексуальність?
На те існує дві причини.
Бо це означає, що ваші геніталії нормальні, й не просто нормальні, але апетитні, благословенні, вишукані, гарні, й добрі, й естетичні… і далі за алфавітом, аж до Я, незалежно від того, які вони на вигляд. Вони зроблені з тих самих частин, що й геніталії інших, – зорганізованих у ваш унікальний спосіб. Усі, які є, нормальні. Прекрасні. Ідеальні. І це стосується кожного вираження людської сексуальності. Як ми побачимо з наступних розділів про генітальну реакцію на фетиш ляскання, наша сексуальна фізіологія, психологія й бажання створені з однакових складових, просто зорганізованих по-різному.
Якщо ми приймемо просте базове твердження «однакові частини, зорганізовані по-різному», це відповість на одвічне питання: сексуальності чоловіків і жінок однакові чи різні?
Відповідь: так.
Вони створені з однакових частин, зорганізованих по-різному.
Коли ми помічаємо явні відмінності між групами, розглядаючи популяцію, жіночі й чоловічі тіла, то зрештою стикаємося з такою самою варіативністю усередині груп, як і між групами.
Я можу проілюструвати це прикладом, далеким від сексу. Середній зріст дорослої жінки – п’ять футів і чотири дюйми, середній зріст дорослого чоловіка – п’ять футів і десять дюймів, тобто розбіжність між середніми показниками груп складає шість дюймів. Але варіативність зросту всередині кожної групи більша, ніж між групами. Якщо ви виміряєте зріст тисячі випадково взятих людей, п’ятисот чоловіків і п’ятисот жінок, ви виявите, що зріст майже всіх жінок буде у проміжку між п’ятьма футами й п’ятьма футами вісьмома дюймами (розбіжність становить вісім дюймів), а майже всі чоловіки матимуть зріст від п’яти футів і чотирьох дюймів до шести футів і чотирьох дюймів (маємо розбіжність дванадцять дюймів). Зауважте три речі: більша розбіжність усередині груп (вісім і дванадцять дюймів), ніж між групами (шість дюймів); чотири дюйми, спільні для обох груп; одна чи дві сотні людей із тисячі виходитимуть за межі навіть цього широкого діапазону!