Володимир Лис

В’язні зеленої дачі


Скачать книгу

сказав Рамінник тихо.

      – Тату, ти? – здивувалася Світлана. – Що трапилось?

      – Просто вирішив подзвонити.

      – Ну, тоді величезний вовчисько здох.

      – А де мама?

      – Ти хочеш поговорити з мамою? – дочка чомусь притишила голос. – Вона у ванні. Покликати? Чи ти хочеш сказати їй щось неприємне?

      – Яке ще неприємне? – розсердився Геннадій Петрович. – Просто поговорити хочу…

      – Ну, ти ж раніше ніколи не телефонував.

      – А тепер подзвонив.

      – То я зараз покличу.

      – Якщо миється, то не треба. Переказуй вітання. Ну, бувайте.

      Він квапливо поклав слухавку, наче боявся, що Світлана щось спитає. А може, й справді спитала б? Яка йому різниця… Дочка ж не прокурор і не суддя, щоб боятися її запитань. От йому б самому треба було спитати про Віталика – син мав їхати кудись там на змагання, з мотокросу чи що…

      Може, й на ліпше, що Олена не взяла слухавки. Про що б він говорив з нею?

      «Привіт».

      «Здрастуй».

      «Це я».

      А далі? Сказав би, як доїхав. Коли повернеться. Але ж він сам не знає, коли повернеться. Хіба спитав би, що купити. Але ж усе, що треба, він міг би купити у Вербівську, точніше дістати через того ж Кугинця або колишніх підлеглих із райспоживспілки. Ті й самі часто повідомляли: те-то й те новеньке привезли чи вдалося дістати. Тут, у Львові, хіба що вистоявши в черзі, міг щось придбати…

      «І добре, добре, що Олена була у ванній», – подумав Рамінник.

      Він подивився на телефон мов на свого ворога. На якусь мить здалося: а раптом телефон задзвонить і поставить йому питання? Після цієї чудернацької думки він трохи повеселів і став далі чекати Таїсу.

      Аж години за три після зникнення Таїси й Лук’янця Рамінник, утомлений чеканням, вирішив лягати спати. Скинув костюм і вдягнув спортивний, який завше возив з собою, ліг на диван. Зрозумів, що заснути швидко не зможе, що навряд чи засне взагалі, й вирішив щось почитати. Але вставати не хотілося. Та помітив, що поруч на столику, коло нічника, лежить якась книжка. Простяг руку, дотягнувся. «Камо грядеши?» – прочитав на обкладинці. Щось зі старовинного? Розгорнув, прочитав: «роман», переклад із польської. Намагався пригадати, що ж означають ці слова, згадував дві свої поїздки до сусідів за Буг на День відродження. Але в тій десятці польських слів, які він знав, камо грядеши не було.

      Рамінник поклав книжку поруч себе, бо відчув, що читати не зможе. Та й не любив читати перед сном, хіба що газети переглянути, якщо був тверезим. Але газет ніде не побачив.

      «Увімкнути телевізор чи що», – подумав.

      Уже потягнувся було до шнура, що лежав поруч із диваном, й аж здригнувся з несподіванки – таким оглушливим видалося скреготання ключа у дверному замку. Зірвався з дивана, мов боявся, що застануть його на чомусь ганебному.

      Таїса ввійшла геть тихо, навіть скрадаючись, наче збиралася пограбувати власну квартиру.

      – Ти не спиш? – награно здивувалася.

      – Хіба я міг