Майкл Микалко

21 спосіб мислити креативно


Скачать книгу

по 50 доларів кожному зі своїх 140 працівників з метою заохочення їх до якнайліпшого виконання замовлень. «Працівники розуміють, за що працюють, – зауважив він. – Вони не почуваються, ніби перепрацьовують у ці напружені дні». Продуктивність праці зросла на 50 відсотків.

Як це робити?

      Після того як ви переглянете вихідні припущення щодо своїх завдань, запитайте себе, як ці переінакшення можна використати. Не намагайтеся знайти єдину правильну відповідь, але погляньте на наявну інформацію з різних точок зору.

      Скажімо, потрібно розв’язати завдання із заохочення міських мешканців до утилізації використаного паперу (газет, журналів, картону). Головне припущення полягає в тому, що люди віддають папір збирачам макулатури для її подальшої переробки.

      Змінімо це припущення на протилежне: збирачі макулатури дають людям папір. Але як це може допомогти переробці паперу?

      Ідея. Збирач макулатури видає певну кількість рулонів туалетного паперу або коробок паперових рушників залежно від ваги зібраної макулатури. Ось у такий спосіб, коли люди не тільки віддаватимуть, а й отримуватимуть, їх можна заохотити до сприяння переробці макулатури.

      Припустімо, ви хочете відкрити новий ресторан, але вам складно придумати щось нове. З метою вироблення нової ідеї спробуйте такі переінакшення:

      1. Перелічіть усі припущення на цю тему.

      Наприклад, ось деякі для всіх звичні припущення щодо ресторану:

      А. У ресторанах є меню – письмові, усні або такі, що маються на увазі.

      Б. У ресторані за їжу беруть гроші.

      В. У ресторані подають їжу.

      2. Змініть кожне з таких припущень на протилежне.

      Наприклад, протилежними припущеннями стануть:

      А. У ресторані нема ніякого меню.

      Б. Ресторани роздають їжу безплатно.

      В. У ресторані взагалі не подають їжу.

      3. Запитайте себе, як використати кожне зі змінених на протилежне припущень. Як ми можемо відкрити ресторан, у якому нема взагалі ніякого меню, але він працює?

      Приклад:

      А. Ресторан без меню.

      Ідея. Шеф-кухар повідомляє кожному відвідувачеві про закупи того дня на м’ясному, рибному й овочевому ринках. Він пропонує гостеві вибрати продукти, які йому подобаються, і готує з них страву спеціально для цього відвідувача.

      Б. Ресторан, у якому роздають їжу.

      Ідея. Кав’ярня на вулиці, у якій відвідувачі платять гроші за час, а не за їжу. Використовуйте часові відмітки й беріть плату за кожну хвилину. Вибрані страви та напої безплатні або продаються по собівартості.

      С. Ресторан, у якому не подають їжу.

      Ідея. Створіть ресторан з незвичайною обстановкою й екзотичним оточенням, а тоді здавайте в оренду приміщення. Люди приноситимуть свої продукти та напої (кошики для пікніка тощо) і платитимуть за надання їм місця.

      4. Виберіть один зі змінених на протилежний підходів