Макс Кідрук

Бот. Атакамська криза


Скачать книгу

чесне слово!

      Скрадливий внутрішній голос підступно зашептав: «Залиш його… Покинь вилупка… І він помре».

      Закусивши губу, перекупник задер голову і втупився у порожнечу над головою, де поступово, одна за одною вмикалися безпристрасні цятки зір – єдині свідки його злочину.

      Текіто був ще тим гендлярем. Текіто був злодюжкою і дебоширом. Можливо, колись він перетвориться на кінченого наркомана, оту «недолугу мавпу з одностороннім квитком до пекла». Проте вбивцею Текіто Рейес не був і ставати ним не збирався. Попри те, що цього його не вчили, чилієць тямив: стати душогубом – це гірше, ніж підсісти на героїн. Це навіть гірше, ніж податись в адвентисти чи до свідків Єгови.

      – Краще б ти здох! – процідив водій, опустився навпочіпки і, обережно піднявши, поволік білошкірого знайду назад.

      Хлопчик, стиснувши зуби, харчав. Текіто відчував, як пульсують гарячі м’язи малого.

      – Засранець… Бісів ґрінго… Довбаний біломордий козел… Ти наче вперше в житті вантажівку побачив, – форкав перекупщик. – Ти, видко, боксер якийсь, так? Чи борець… І перестань мені кровоточити! Негайно! Перестань… Я кому сказав?!

      Зрештою він затягнув хлопчину в кабіну. Вклав на водійське сидіння, потім заштовхав далі у салон, сяк-так закріпивши паском безпеки. Сам сів за кермо.

      – Знаю, малий, мамця була б не в захваті, – тремтливими руками Текіто скручував косяк, – я й сам шурупаю, що якось воно по-гівняцьки виходить: у десять років всю дорогу нюхати драп… – чилієць схопив сигарету зубами, підпалив її і, закотивши очі, глибоко затягнувся: – Але ти мені вибач, мальок. Я не можу на свіжу голову гнати під сто п’ятдесят по цій, трясця її матері, «магістралі».

      Потому опустив стоянкове гальмо і погнав уперед, повторюючи крізь зуби, немов мантру: «Тільки не помирай, прошу… Тільки не відкидай копита, мальок…»

      Стало геть темно. Годинник показував 18:23.

      III

      Вівторок, 4 серпня, 19:38 (UTC –4)

      Калама, Чилі

      Джей-Ді Річардсон та Френк Ді’Анно цмулили джин-тонік на терасі готелю. Крім них, у барі нікого не було. Вечір був на диво тихим і спокійним.

      – Докторе Ді’Анно! – перехилившись через стійку, гукнув бармен.

      Френк повів головою.

      – Так, аміґо? – посмішка ще не зійшла з його обличчя.

      – Вас до телефону.

      Ді’Анно спохмурнів:

      – Це з клініки.

      – Чому ти такий впевнений? – спитав Джей-Ді.

      – А кому ще в цьому ведмежому куті може знадобитися австралійський інженер о пів на восьму вечора? Щось уже натворили, ескулапи.

      Австралієць неохоче підійшов до телефону. Підніс трубку до вуха. Довго слухав, кілька разів коротко відповідав. Невдоволена гримаса помалу поступалась здивуванню.

      Коли розмова скінчилася, Френк спішно повернувся до стола.

      – Ти знаєш, старий, мені доведеться зганяти в клініку.

      – Щось сталося з апаратом?

      – Із томографом усе в порядку, але… в лікарню привезли