дуже легко. Смішно, любий, однак серед темних ніколи не буває зрад. (Та кому ж я це пояснюю, о Свароже!) На відміну від світлого боку, бо мораль і все до решти грають з нами злий жарт.
Я йду від тебе. Лише я знаю, в якому зі світів мешкає нова безсмертна, тож темним цього не прочитати, бо мене немає поруч. Час у різних вимірах біжить по-різному, пам’ятай про це.
Бувай. Я вже далеко. Знала, коли прочитаєш, кинешся наздоганяти. Так важко вирвати серце з грудей. Але не слід цього робити. Мільйони вимірів, а я в одному з них. Навіть вічності буде замало, щоб знайти мене. Вічності і твого хисту безсмертного. Замітати сліди я умію, особливо коли плата надто велика. Тому не смій влізати у вирву посеред світлиці, попереджаю – можеш і не прокинутися.
Чи можна впіймати мить, яка вже стала минулим? Хоча інколи мені видавалося, що і це для тебе не таке важливе. Байдуже… Бо цього разу я не стану озиратися. Свої години безвиході я пережила. Та знаю – ще зустрінемося, по-іншому бути не може. «Ці двоє створені одне для одного!» – Вчитель має слушність, однак терпіти тебе вічність – це вже через силу, навіть для мене. Так що чекай перемін – і хай береже тебе той, у кого ти віриш і на чию підтримку так часто покладаєшся. Пригадуєш, Вчитель нам розповідав про випадок, коли один дурень вирішив вкоротити собі віку. Приклав пістолет до лоба та вистрілив. Куля пройшла наскрізь, по борозні між двома частинами його мозку. І він вижив. Хтось там нагорі подарував йому ще один шанс. Потім той чолов’яга став навіть філософом в одному зі світів. Пройти через браму і повернутися назад живим – ціна дару і для обраних, і для дурнів. Не звертай уваги – іронізую. Тому мій відхід – це постріл в голову, сподіваюсь, що він не смертельний. Попри все, це шанс для мене знову навчитися жити без тебе, а тобі – без мене. О, так! Це шанс стати вільною від кохання, інколи примарність щастя – доволі мізерна винагорода.
Цілую. Ні, надто банально. Просто хай щастить нам у наших пошуках. Бажаю тобі відшукати себе.
Йменням Сварожого кола прощаюсь з тобою, піднімаючи вгору руки.
Стриб мінився на очах, читаючи сірий аркуш паперу. Коли врешті дочитав, у нього помітно тремтіли руки.
За спиною почулися несміливі кроки. Озирнувся. То був Остап.
– Пане Стрибе, ви ще не скинули чоботи? Що ж – я зачекаю, бо хотів їх забрати, щоб почис…
Хлопчина не договорив, спіткнувся об сердитий погляд Стриба…
– Що це? – Чоловік витріщився на Остапа, махаючи у нього перед носом сірим аркушем паперу.
Переляканий служка-юнак зіщулився, втупивши очі долі. Що тут скажеш? Видно, зміст прочитаного не на жарт збурив господаря.
– Ти що, глухий? Я тебе питаю – де Птаха?
Остап знічев’я розвів руками. Хлопчина не міг цього знати, бо був зі Стрибом.
Не почувши відповіді, Стриб раптом підняв ногу і зі всієї сили вгатив у двері. Двері з гуркотом розчинилися, ледве не злетівши з завіс.
У просторій, залитій лагідним ранковим сонцем світлиці