Івана Крилова. Перша криловська книжка «Три байки Крилова» була створена та побачила світ майже одночасно з «Іграшками». Паралельно Нарбут працює над оформленням казок Ганса Християна Андерсена. Всього за 1911–1913 роки Нарбут оформив і проілюстрував чотири казки Андерсена, дві з яких – «Соловей» і «Стрибун» вийшли відповідно в 1912 і 1913 роках, а дві інші – «Олов’яний солдатик» і «Старий вуличний ліхтар», на жаль, так і не були видані.
У 1912 році вийшли ще дві книжки байок – «Крилов. Байки» і «1812 у байках Крилова», ілюстрації до яких було побудовано на силуетах. У цьому жанрі Нарбут виявляє глибоке знання законів силуету, майстерно будує сцени, вдало виводить предметний антураж, що остаточно зміцнило його репутацію як великого майстра з тонким смаком і власною манерою.
Першою масштабною геральдичною роботою Георгія Нарбута у петербурзький період став «Малоросійський Гербовник», – видання, створене істориком, геральдистом і генеалогом Владиславом Лукомским та Вадимом Модзалевським, істориком, археографом, архівістом, генеалогом та близьким другом Нарбута.
Робота над складанням «Гербовника» почалася ще 1911 року. Тут Нарбут виконав прикраси книжки «Чернігівський герб, герб гетьмана графа Кирила Розумовського» (за сучасним малюнком) і 159 малюнків самобутніх українських гербів, знайдених укладачами «Гербовника» в різних архівних та музейних джерелах і перемальовані Нарбутом в одноманітний вигаданий ним картуш.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.