Володимир Ричка

Володимир Мономах


Скачать книгу

на зустріч, кажучи так: «Піди до Києва. Хай урядимось ми про землю Руську перед єпископами, ігуменами, і перед мужами отців наших, і перед городянами, щоб оборонили ми землю Руськую од поганих». Чернігівський князь, сповнившись зухвалого помислу з погордою їм відповів: «Не гоже мене судити єпископам і ченцям або смердам». І не захотів прибути на зустріч із братами.

      Після чого останні рушили на Олега до Чернігова, а потім й до Стародуба, за мурами якого сподівався укритися Олег. Після тридцятитрьохденної облоги міста, Олег запросив миру, який йому і було даровано. При цьому чернігівський князь пообіцяв прибути на раду князів до Києва. Але недотримав слова, а рушив оружним походом на Смоленськ із якого перед тим Святополк і Володимир вивели Давида Святославича, посадовивши у ньому Мономахового сина Ізяслава. Смоленська він не здобув, але захопив Муром, у битві поблизу якого Ізяслав Мономахович наклав головою.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      Костомаров Н. И. Князь Владимир Мономах // Русская история в жизнеописаниях ее главнейших деятелей. Кн. 1. Вып. 1, 2, 3, – М., 1990. – С.70.

      2

      Грушевський М. С. Історія України-Руси. В 11 т., 12 кн. – К., 1992 (Пам’ятки історичної думки України). Т. 2. – С. 120.

      3

      Ширше див.: Ищенко А. С. Владимир Мономах в русском общественно-историческом сознании: мифологический образ и историческая реальность. – Ростов-на-Дону, 2014.

      4

      Див.: Гуревич А. Я. Проблемы генезиса феодализма в Западной Европе. – М., 1970. – С. 76, 218.

      5

      Данилевский И. Н. Древняя Русь глазами современников и потомков. – М., 1999. – С. 113.

      6

      Оссовская М. Рыцарь и буржуа: Исследования по истории морали. – М., 1987. – С. 26.

      7

      Кардини Ф. Истоки средневекового рыцарства. – М., 1987. – С. 61.

      8

      Лев Диакон. История. – М., 1988. – С. 57.

      9

      Лаврентьевская летопись // Полное собрание русских летописей (Далі – ПСРЛ) – Л., 1926. – Т. 1. – Стб. 240. Тут і далі цитування літописних джерел подається у перекладі українською мовою за виданням: Літопис Руський / Пер. з давньорус. Л. Є. Махновця. – К.: Дніпро, 1989.

      10

      Лаврентьевская летопись // ПСРЛ. Т. 1. Стб. 162.

      11

      Лаврентьевская летопись // ПСРЛ. – Т. 1. – Стб. 161.

      12

      Див.: Franklin S. Some Apocryphal Sources of Kievan Russian Historio-graphy // Oxford Slavonic Papers, 1982. – № S. Vol. 15. – P. 6 – 15.

      13

      Пресняков