Ольга Саліпа

Будинок на Аптекарській


Скачать книгу

Ляна думала про інше: якщо перевести справу в онлайн, то можна буде займатися всім цим прямісінько з Києва і не сидіти у Хмельницькому. Так вона змогла б швидше повернутися додому і її б не мучила совість, що закрила справу, яку їй залишив тато.

      Ніколай ідею сприйняв добре і пообіцяв допомогти з описом кожної речі.

      Почалася робота: Ляна завела сторінки магазину в Інстаграм і Фейсбук, фотографувала антикваріат, викладала в мережу і паралельно поширювала пости на тематичних форумах. А ще проходила кілька курсів із продажів у мережі.

      «В інтернеті вас зустрічають по ніку», – казав котрийсь із них. Але Ляна, коли реєструвалася, над цим довго не думала – назвалася просто «Антикварка».

      Справа повільно, але закрутилася. Перші невеликі замовлення з’явилися за кілька днів, і до Ляниного маршруту дім-магазин-дім додалося ще крихітне відділення «Нової пошти». У котрийсь із днів оператор у відділенні розкрив її паспорт і здивовано підвів погляд:

      – Ляна? Не може бути!

      Дівчина хвилину-дві вдивлялася в обличчя молодого чоловіка. Глибокі ямочки на щоках, світло-русяве волосся і ніс «картоплиною». Щось таке знайоме…

      – Дімон! – схопила його за руку, ніби злякалася, що він втече. – А я недавно про тебе згадувала!

      – Нічого собі, – молодий чоловік роздивлявся Ляну з ніг до голови. – Якби не прізвище та ім’я – я б тебе не впізнав. Це ж які ми малі були, як ти поїхала! Дивно, що ти мене пам’ятаєш.

      – Пам’ятаю, як ти з будівельного крана мені злізти помагав.

      – Як би я не поміг? Я ж у тебе закоханий був.

      Ляна опустила очі, а Дімон навіть не відвів погляд.

      – Я й не знала.

      – Слухай, а давай ввечері – на каву? – чоловік окинув оком чергу, що встигла зібратися за Ляниними плечима.

      – Давай. Бо мені тут і поговорити ні з ким.

      Ляна помахала Дімону «па-па» і вийшла на вулицю. Вже у самому під’їзді згадала, що навіть не залишила йому свій номер телефону. Отже, сьогодні кави не буде. Доведеться завтра зайти знову. І хто знає, чи ще потрапить на Дмитрову зміну.

      Надвечір задзвонив мобільний.

      – Ти готова? – почула в слухавці голос Дмитра. – Я вже у дворі.

      – І як ти дізнався мій номер? – єдине, що здогадалася спитати.

      – Ну ти смішна. Це ж Нова пошта. У нас є вся база.

      Надворі вечоріло, Ляна знайшла у валізі байкову сорочку й накинула на плечі – їхала вона сюди на два-три дні, тож про те, щоб взяти трохи одягу, не подумала. А щодо теплого – й поготів. Ще трохи – і доведеться влаштувати собі шопінг на місцевому ринку.

      Дімон сидів на лавці, де вдень вигрівали на сонці кістки бабусі.

      – А я вже тут не живу, – обвів жестом подвір’я. – Батьки у Бостоні. Емігрували у двохтисячних. Вчителі тоді ледве виживали. І сестричка там. А мене тоді залишили з бабусею.

      – То ти живеш із нею, – Ляна сіла на лавку поруч й обвела поглядом вікна будинку, силкуючись згадати, за якими була квартира Дмитра.

      – Бабуся померла недавно. Від раку.

      – І мій тато помер.

      – Чув.