Максим Кидрук

Твердиня


Скачать книгу

миритись. Публічно простягнувши українцю руку, мулат посміхнувся:

      – Вибач, бадді,[36] я погарячкував, і мені соромно. Знаєш, певною мірою я фаталіст і вірю, що коли сто тисяч людей в одну мить, подумавши про мене, захочуть, щоб я обісрався, то я обов’язково обісрусь, нахезаю, розумієш, повні штани. А тому я намагаюсь не залишати за собою таких людей. – Рука висіла в повітрі.

      Левко розумів, що ці слова проказані більше для публіки, ніж для нього. Якби довкола не було стільки гостей, Ґрем навряд чи вибачився б, швидше за все, він не згадав би про «лузера з країни третього світу». Проте українець не бажав розкручувати конфлікт. Він осягав: якщо не простягне руку назустріч, то перебере вину за інцидент на себе.

      Виштовхнувши на обличчя кволу посмішку, Левко потиснув широку, але гладку, наче атлас, долоню американця.

      Секунд п’ять хлопці стояли мовчки, зазираючи один одному у вічі, і українець втямив, що мусить сказати що-небудь, інакше їхнє примирення виглядатиме як зважування боксерів перед поєдинком.

      – Ти й гелікоптером умієш керувати? – Лео кивнув у бік фотографії на столі.

      Сатомі стояла неподалік, із невимовним захватом пожираючи мулата очима. Левка пересмикнуло, він несамохіть стиснув долоню американця сильніше.

      – Так. Я відвідував заняття в іллінойській «Helicopter Academy». Довго відмовлявся, але згодом батько переконав мене.

      – Круто… – прохрипів українець.

      У той момент Левко здивувався б, якби дізнався, що менш ніж за два тижні вони з Ґремом заприятелюють, а ще за місяць їхня ватага збільшиться до чотирьох – американець стане повноправним її членом.

      Повноцінне примирення почалось у неділю, 6 лютого 2011 року, в спортивному барі на Гамла-стані.[37] Сьома, Лео і Ян вибралися випити пива. Ян перестрів Ґрема і привів його в паб (від чого українець, певна річ, був не в захваті).

      Того вечора по TV10 показували XLV «Super Bowl»,[38] головну спортивну подію на Американському континенті. Чемпіон АФК «Pittsburgh Steelers» грав проти кращої команди НФК «Green Bay Packers». Гра відбувалась на «Cowboys Stadium» в Арлінгтоні, штат Техас. Левко з цікавістю спостерігав за матчем (майже не слухаючи, про що говорять Ян і Семен) – не тільки тому, що Джонік чотири роки тому підсадив його на американський футбол, а й через те, що до фіналу пробилась улюблена команда його колишнього командира – «Green Bay Packers» – «Ґрінбейські пакувальники», єдина некомерційна серед команд НФЛ.

      Коли наприкінці першої чверті «Пакувальники» здійснили блискуче перехоплення і заклепали другий точдаун, довівши рахунок до 0-14, Левко не стримався і зааплодував. Ґрем вражено покосився на українця:

      – Ти тямиш в американському футболі?

      – Так, мій товариш жив у Штатах і підсадив мене на НФЛ.

      – Респект.

      – Я не просто тямлю, янкі, «Пакувальники» – моя улюблена команда.

      – Ти жартуєш! – Чорні мигдалеподібні очі мулата округлились.

      – Анітрохи.

      – Я теж за них вболіваю!

      – Ти ж ніби з Чикаго,