Janno Seeder

Suhete, sõpruse ja armastuse feng shui


Скачать книгу

maja põhjapinna arvestusse, joonisel B aga läheb garaaž maja põhjapinna arvestusse.

      3. Kui hoonel on mitu ust, siis tuleb määrata, missugune neist on peauks. Kui on kaks võrdse tähendusega ust, siis määrab bagua asetuse hoones see uks, mis asub peaväravale lähemal. Loomulikult on olemas erandlikud olukorrad. Näiteks eramu, kus talvel on peauks üks ja suvel teine uks. Sellisel juhul muutub kodu bagua energiakaart periooditi kardinaalselt.

      4. Kortermajade puhul on kodu peauks ainult see uks, mis viib korterisse (kodusse), mitte naabriga kokkuehitatud ühisesiku uks või trepikoja paraaduks. 5. Kui hoonel on mitu korrust, siis määrab igale korrusele sisenemine selle korruse energiakaardi. Sellepärast ei pruugi esimese ja teise korruse bagua’d alati kattuda, sest sisenemine teisele korrusele ei ole samas kohas mis alumisel korrusel. Sisenemise teisele korrusele määrab trepi ülemine aste ehk pöörang, kuhu inimene trepist üles jõudes seisma jääb.

      6. Bagua energiakaardi saab joonistada igasse tuppa, kus jagamist määrab ruumi uks. Aia puhul asendab sissepääsu jalgvärav ehk värav, mille kaudu siseneb inimene, mitte auto. Bagua’t saab rakendada isegi laua, voodi, pliidi jne suhtes.

      Põhjapinna muutusest tingitud bagua muutus

      Enne kui oma kodu bagua energiakaarti joonistama hakata, tuleb vastata küsimusele: millal on ebaproportsionaalse põhjapinnaga bagua ületoonuses ja millal alatoonuses?

      Kuigi üle- ja altoonuse määramiseks on olemas teatud reeglid, on bagua jagamine tsoonideks siiski loominguline tegevus ja sõltub paljudest aspektidest ning eriolukordadest.

      Põhireeglid:

      1. Määrake hoone (ruumi, kodu) põhjapinna peamine osa. Näiteks kui hoone on L-kujuline, harvem ka T- või U-kujuline, siis missugune osa sellest põhjapinnast on põhiline osa ja missugune täiendav osa. Tähelepanu! Kuigi esmapilgul tundub, et hoone põhjapinnal on L-, T-, U-tähe kujuline vorm, siis alati ei pruugi see nii olla. Näiteks kui hoone L-kujulise vormi lühemas osas asuvad abiruumid – saun, garaaž, panipaigad – ja nende kohal pole eluruume, siis ei ole tegemist L-tähe kujulise vormiga.

      2. Määrake põhjapinna peamise osa ja täiendava osa suurus, soovitatavalt ruutmeetrites. Näiteks on korteri peamise osa suurus 50 m2 ja täiendava osa suurus 14 m2 (A). Sellisel juhul jääb väljaulatuv täiendav osa alla 50 % peamise osa pinnast ja tegemist on bagua energiakaardi ületoonusega. Kui aga põhjapinna peamise osa suurus on 50 m2 ja täiendava osa suurus 33 m2 (B), siis moodustab väljaulatuva täiendava osa suurus üle 50 % peamisest osast ja tegemist on bagua energiakaardi alatoonusega.

      3. On olemas olukord, kus täiendava osa suurus ruutmeetrites on küll väiksem kui 50 %, kuid bagua energiakaart on ikkagi alatoonuses, sest arvestamata on jäetud puutekülje pikkus. Kui täiendav osa moodustab puutekülje (peamise osa ja täiendava osa ühiskülg) pikkusest üle 50 %, on tegemist bagua energiakaardi alatoonusega.

      Reegel: Bagua energiakaardi ületoonusega on tegemist siis, kui täiendava osa pindala suhe põhjapinna peamisesse osasse jääb alla 50 % ja täiendava osa laius ei moodusta puuteküljest üle 50 %.

       Bagua energiakaardi üle- ja alatoonused

      Harmoonilise ja tasakaalus kodu põhjaplaan on neljakandiline vorm. Tihti on aga paljude hoonete põhjapinnal toimunud mõningane vormimuutus, mistõttu hoone (kodu, toa, büroo) bagua energiakaart ehk eluvaldkonnad on tasakaalust väljas. Paratamatult mõjutab ebakorrapärasest vormist tingitud energia liikumine selle hoone energia omadusi ja sellest lähtuvalt ka hoones elavate inimeste energia liikumist – täpsemalt edu, õnne, heaolu, võimalusi ja saavutusi.

      Samuti võib üle- või alatoonuses olla minu isiklik või hoopis ettevõtte bagua. Viimane võib olla seotud minu sünnipäraste eeldustega, keskkonna mõjudega, aga ka minu isiklike tegevuste ja uskumustega.

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsooni suur ületoonus ja selle tasakaalustamine viie stiihia abil.

      Tasakaalustamise võimalused

      Feng shui kui energiaõpetus ütleb, et igat olukorda on võimalik muuta, kas siis peita, tähelepanu mujale suunata, parandada, kaunistada, tasakaalustada. Niisiis võtame appi eelmises peatükis käsitletud viie stiihia energiate omadused ja võimalused.

      Seega, kui suhete, sõpruse ja armastuse tsoon (ka teadmiste ja töö iseendaga tsoon), mis kannab endas Maa elemendi energiat, on ületoonuses, tuleb appi võtta Maa stiihiat vähendavad elemendid, milleks on Puu, Vesi ja Metall. Tasakaalustamist võib teha materjali, vormi, mustri, värvi ja aksessuaaride, aga miks mitte ka hobide ja riietuse abil.

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsooni alatoonus ja selle tasakaalustamine viie stiihia abil.

      Hoone ja bagua energiakaardi alatoonuse tasakaalustamisel kasutame samuti viie stiihia energiat, kuid seekord toetava tsükli omadusi.

      Kuna alatoonuse tõttu on tekkinud suhete, sõpruse ja armastuse tsoonis Maa stiihia puudujääk, siis tuleb lisada Maad tugevdavat energiat. Selleks tuleb appi võtta toetavad Tule ja Maa stiihia. Seda võib teha materjali, vormi, mustri, värvi ja aksessuaaride abil.

      Kokkuvõtteks

      Selles peatükis vaatasime, kuidas toimub ruumi bagua jagamine. Mida tähendab bagua üle- ja alatoonus? Kõrvalekalded tavapärasest võivad soodustada ebakõlade teket meie ümber ja meie sees. Seega, tark inimene tasakaalustab oma kodu ja iseennast, selleks et anda endale võimalikult hea lähtepositsioon rahulolu toovaks ja edukaks eluks.

      Nagu peatükist näeme, ei ole tasakaalustamine keeruline, pigem tasub olla nutikas ja minna mänguga kaasa.

      IV peatükk

      SUHETE, SÕPRUSE JA ARMASTUSE TSOONI OLEMUS

      Mõni aeg tagasi tegin läbi hüpnoosiseansi, et ajas tagasi rännata ja mõnele minu jaoks olulisele küsimusele vastus leida. Hüpnoosi ajal otsisin endale tõelise rahulolu ja kerguse koha ja leidsin selle ühel ilusal suvisel aasal. Üllatuseks ei olnud ma seal üksi, vaid minu kõrval, minuga ühes rütmis, ühes meeles ja ühes energias oli minu õde. Esialgu olin üllatunud, kuid see rahu ja õnnetunne, mis meid seal mõlemaid valdas, andis selgust, et me ei ole siin suures maailmas üksi, et keegi on alati meie kõrval. Ja kes saab veel olla olulisem inimene meie elus kui eakaaslane, ühises lapsepõlvekodus kasvanud, arenenud ja mis peamine – üheskoos suureks saanud õde või vend. Kui suhe lähikondsetega jääb avatuks, siis on meil alati olemas parimad sõbrad, abilised ja toetajad läbi terve elu. Kuid tänapäeval on tavaks saanud suured riiud ja kohtuteed õdede ja vendade vahel; vihavaen, mis kestab aastaid ja mille mõttetust tajutakse tihtipeale alles surivoodil. Ainult väga lähedane inimene mõistab lapsepõlvekodust saadud kogemusi, mõistab meie keelt ja käitumist, ärgem visakem seda siis oma rumala käitumisega hooletult minema. Pärast hüpnoosiseanssi helistasin õele ja ütlesin, et me peame rääkima, silmast silma. Hea tunne oli.

      Siin ilmneb ka lääne ja ida mõtteviisi suurim erinevus. Ida inimene peab oluliseks kogukonda ja perekonda. Seevastu lääne inimene eelistab pigem üksiolekut, ise hakkama saamist ja pidevat konkurentsi, sest ainult nii tunneb ta ennast elavana. Suhete, sõpruse ja armastuse tsooniga tegelemisel on lääne inimese jaoks suurim ülesanne läbida teekond Minast Meieni.

      Eduka suhte valem

      Inimesi nõustades oleme tähele pannud, et on kaks valdkonda, millelt oodatakse elus rohkem ja mida arvatavasti inimeste elus napib. Esiteks suhete, sõpruse ja armastuse tsoon ja teiseks raha, rikkuse ja rahulolu tsoon. Üldiselt arvatakse, et kui need kaks tsooni töötavad, siis muu läheb juba iseenesest paika. Kuid kas see on ikka nii? Mis on eduka suhte valem? Kordame siinkohal vana tuntud tõde: hea suhte aluseks on inimene, kes esiteks austab ja armastab iseennast,