Janno Seeder

Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui


Скачать книгу

energiat vähendab produktiivsust ning inimene muutub ülemäära avatuks ja vastuvõtlikuks. Vee energia puudujääk tekitab ärevust ja stressi, inimesed kalduvad rivaalitsema ning muutuvad sarkastiliseks. Loovat ja kontrollivat tsüklit appi võttes kasutame Vee energia tugevdamiseks Metalli jõudu ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Maad.

      Palju PUU energiat tekitab ülekoormatuse tunde, inimese produktiivsus väheneb, ta muutub ebapraktiliseks, kuid samas pealetükkivaks. Puu elemendi vähesus nõrgestab inimese võimet maailmaga kontakti luua, kaob optimism ning eiratakse kohustusi ja reegleid. Loovat ja kontrollivat tsüklit kasutades lisame Puu energia tugevdamiseks Vee jõudu ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Metalli.

      Palju TULE energiat kutsub esile rahutu ja impulsiivse käitumise. Selline inimene tegeleb korraga mitme asjaga, kuid tüdineb neist ruttu ega vii alustatut lõpule. Nõrk Tule energia vähendab suhtlemisvõimet. Sellise inimese emotsioonid on pigem melanhoolsed, ta nutab tihti ja on kohati isegi dramaatiline. Loovat ja kontrollivat tsüklit kasutades lisame Tule energia tugevdamiseks Puu (ka Tule) jõudu ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Vett.

      Viie stiihia omavahelisest käitumisest, vastastikustest mõjudest, nende omadustest ja kasutamise võimalustest tuleb juttu edaspidistes peatükkides, kus tutvume lähemalt mitmesuguste harmoneerimise ja aktiveerimise võtetega.

      KOKKUVÕTTEKS

      Kordamine on tarkuse ema ja juba tuttavate teadmiste ülekordamine ei ole mitte rumaluse, pigem avatud taiplikkuse näitaja. Selle raamatusarja läbitöötamisel olete te feng shui põhimõisted üheksa korda läbi lugenud ja üheksa korda teadlikumaks saanud. Ütleb ju ka vanasõna, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika.

      Feng shui kui energiaõpetus annab meile veel ühe võimaluse iseennast sellest kirjus ja segadusse ajavas maailmas tundma õppida. Me ei õpi tundma pelgalt seda, et miks me just nii käitusime, vaid feng shui filosoofia aitab mõista meie käitumise ja olemise algallikat. Mis meid mõjutab, kuidas ennast ümber vormida, kuidas oma eesmärke seada ja kuidas neid saavutada. Kuidas elada nii, et lõppeesmärk võimaluste paljususse ära ei kaoks. Et jätkuks järjepidevust, mängulusti ning usku iseendasse ja maailma headusesse.

      Selleks on hea teada, millest energia koosneb ja kuidas käituvad yin- ja yang-energiad, mis omakorda jagunevad viieks stiihiaks, väljendudes Maa, Metalli, Vee, Puu ja Tule stiihiatena. Need on aga otseselt seotud inimese kaheksa eluvaldkonnaga ehk bagua kaheksa tsooni teooriaga.

      II peatükk

      BAGUA KAHEKSA TSOONI TEOORIA

      Mõni aeg tagasi sattusin lugema ühe mitte-eestlase kommentaari kohalike kohta. Artiklis mainis ta, et eestlased on mõistet „tervislik” pisut üle ekspluateerinud. Nad unustavad oma igapäevase elu, sest muretsevad kogu aeg oma tervise pärast, ja kahtlevad elu, asjade tervislikkuses. Veelgi suuremat muret pidi meile tekitama energia ja enamasti selle puudumine. Seega võib tema arvamuse järgi öelda, et rohkem kui rahast on eestlased huvitatud tervisest ja energiast. Huvitav, kui me kõrvaltvaataja jaoks sellest nii palju räägime, kas me nende märgusõnade „tervis” ja „energia” järgi ka elame? Tegelikult kas ongi tegemist erinevate mõistetega? Kui inimene on energiarikas, siis ta on terve, ning kui inimene on terve, siis energia liigub tema kehas vabalt, takistusteta. Kui inimene on energiarikas, siis tal on piisavalt raha, ja kui inimesel on raha, siis energia liigub tema sees ja ümber tasakaalus, tootes heaolu. Seega, selleks et elada rahuldust pakkuvat elu, tuleb teada ja tunda isiklikku ja maailma energiaid ning osata neid juhtida. Kõik muu tuleb iseenesest kaasa.

      Bagua tsoonide kohta on ajapikku ilmunud juba neli raamatut, kuid segadus bagua tsoonide sisu ümber jätkub endiselt. Kas oleme nii pinnapealsed ja otsime ainult väliseid näitajaid? Kui nii, siis ei tasu bagua tsoonide teooriaga üldse tegeleda. Kui aga võtame julguse kokku ja paotame ukse oma sisemaailma, siis võime jõuda rahulolu loova külluseni. Vaatamata eestlaste füüsilisele armastusele sõna „energia” vastu, tuleb õppida seda sõna ka psüühiliselt ja spirituaalselt tundma. Tuleb osata hinnata oma isikliku energia qi kvaliteete, sest minu edukus ja rahulolu sõltuvad sellest, missuguseid omadusi kannavad minu kaheksat eluvaldkonda juhtivad energiad, täpsemalt bagua kaheksas tsoonis toimivad energiad. Analüüsi tulemusena võib selguda, et osas eluvaldkondades on qi liikumine harmooniline, osas mitte. Tänu uutele teadmistele on meil võimalik oma elu ja iseennast teadlikult juhtima hakata, võttes appi feng shui’s tuntud bagua kaheksa tsooni harmoneerimise võimalused. Selles raamatus peatume pikemalt raha, rikkuse ja rahulolu tsoonil, kuid enne kordame üle kõik kaheksa tsooni.

      Niisiis, vastavalt feng shui printsiipidele ümbritsevad meid kaheksa eluvaldkonda ehk tsooni.

      Bagua mõiste sellisena, nagu me seda tänapäeval teame, pärineb muistse Hiina „Muutuste raamatust” („Yijing”) – umbes 3000 aastat tagasi ülestähendatud filosoofilisest teosest.

      Bagua energiakaart koos sisu seletuse, stiihiate ja tsoonide nimedega.

      Paljud feng shui raamatud käsitlevad bagua’t kui kodu energiakaarti. Loomulikult on kodu meile oluline, sest siin viibime suurema osa oma vabast, taastootvast ajast. Siin tahame me taastuda ja tunda ennast hästi, tunda end loovana ja arenevana.

      Bagua tsoonide energiakaart ei hõlma pelgalt kodu, vaid tegemist on inimese isikliku filosoofiaga, iseenda mõistmisega, iseenda arendamisega ja täiustamisega. Bagua energiakaarti omab kõik elav, mis on seotud inimesega, inimene ise, suhe, perekond, ettevõte, rahvus ja riik. Ruumi kaasamine oma bagua energiakaardi aktiveerimiseks aitab eesmärke paremini visualiseerida ja kindlasti ka ellu viia.

BAGUA SISU

      Allpool on esitatud bagua kaheksa tsooni koos seletustega.

      Karjääri ja õigete valikute tsoon, VESI

      Karjääri ja õigete valikute tsooni tähendused: elutee, teekond, edusammud erialases tegevuses, akadeemiline karjäär, eluenergia, soojätkamise energia, ellujäämise strateegiate arendamine, hea ajakasutus, täpne orienteerumine elus, uute teede avanemine. Tsooni number on ÜKS ehk korraga saab olla ainult üks valik.

      Tsooni nimi on Vesi, hiinapärane nimi KAN, mis seostub sõltumatuse ja üksildusega. Inimene on sõltumatu tegema oma otsuseid, sest isiklikke valikuid ja otsuseid tulebki teha üksinda. See eluvaldkond ei ole seotud pelgalt ametialase karjääriga, vaid eluteega. Elukarjääris on olemas koht õppimisajale, kogemuste omandamise ajale, ametialasele ajale ja paljule muule. Sellel eluteel aga tuleb meil teha pidevalt valikuid ja langetada otsuseid. Inimest ei tunta selle järgi, kas tema tehtud otsus on õige või vale, vaid selle järgi, kas ta julges otsuse vastu võtta ja selle ka ellu viia. Alati on olemas võimalus valikut muuta ja teha uus otsus. Kõige halvem otsus on mittemidagitegemine – see ei vii inimest edasi, ei too edu.

      Firma kontekstis esindab see tsoon ettevõtte lühi- ja pikaajalisi strateegiaid. Pikaajaline tegevusplaan on üldisem, lühiajaline seevastu on konkreetselt päevade kaupa kirja pandud ja seda järgitakse alati. Kui olukord muutub, tuleb loomulikult ka strateegiasse muutus sisse viia.

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Vee elemendi energiat. Vesi voolab kivide vahel ja teeb valikuid, pöördudes kord vasakule ja kord paremale. Seisev vesi hakkab aga üsna pea roiskuma.

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsoon, MAA

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsooni tähendused: abielu ja armastus, saamine ja vastuvõtmine, toitmine, kohanemine, tingimusteta leppimine, emalik hoolitsus, kõik suhte- ja partnerlusvormid, empaatiavõime. Tsooni number on KAKS, sest suhtes on alati kaks poolt.

      Tsooni nimi on Maa, hiinapärane nimi KUN, mis seostub püsivuse, suhtlemise ja turvalisusega. Inimese suurim õppetund on sõlmida püsivaid ja loovaid suhteid, mis on täis armastust ning mõistmist.

      Vanasõna ütleb, et narri põldu üks kord,