О. М. Сичов

Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях


Скачать книгу

засобом фізичною особою-власником транспортного засобу (довірителем) на підставі довіреності іншій особі, право власності на транспортний засіб залишається незмінним, тобто відчуження майна не здійснюється і право розпорядження власністю (транспортним засобом) залишається за довірителем-власником.

      Завжди укладайте договір-купівлі продажу. Інакше, придбавши авто «за довіреністю», ви не будете його власником.

      Стаття 249 ЦКУ передбачає право особи, що видала довіреність, у будь-який момент її відмінити. І якщо ви не зафіксували реальний платіж за авто, то про нього можна забути!

      Негативні наслідки можуть спіткати і «продавця», адже він як власник повинен буде сплачувати штрафи за порушення, що вчинила особа, якій було видано довіреність.

      Коли може знадобитись представник для продажу автомобіля?

      Така конструкція може знадобитисьо власникові авто, якщо він не має можливості самостійно укладати договір купівлі-продажу (немає часу, перебуває за межами країни).

      Чи може особа, якій видано довіреність, продати авто сама собі?

      Ні, особа, якій видано довіреність, не може укладати правочинів відносно себе особисто або власне довірителя.

      Чи можна продати автомобіль, якщо його власник помер?

      Може трапитись ситуація: власник видав довіреність представникові строком на один рік і помер, перш ніж сплив строк дії довіреності.

      У такому випадку продати автомобіль неможливо. Точніше представник не матиме права укладати такий правочин, оскільки довіреність припиняється зі смертю особи, яка її видала.

      Які можуть бути наслідки вищезазначеного правочину. Чи можна повернути автомобіль спадкоємцям?

      Ні, у цьому випадку спадкоємці не зможуть витребувати таке авто у особи, якій продано автомобіль представником без довіреності (без належних на те повноважень).

      Утім, вони мають можливість витребувати від особи, якій було видано довіреність, отримані гроші та збитки, якщо такі є.

      Що потрібно для реєстрування автомобіля?

      Питання про реєстрування автомобіля регулює Постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

      Транспортні засоби реєструють за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції.

      Власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 10 (десяти) діб після їх придбання (одержання).

      Строк державного реєстрування продовжують у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження