тиждень після виходу на пенсію ви настільки знудитеся, що почнете клеїти дурня. Імовірно, ви розпочнете пошуки нової роботи або відкриєте власну компанію. Навіщо тоді було чекати стільки років?
Я не стверджую, що ви не повинні готуватися до найгіршого випадку – я вже використав усі можливості пенсійного плану 401(k) і витратив усі заощадження на особистому пенсійному рахунку. Однак не розглядайте вихід на пенсію як головну мету.
2. Інтерес та енергія – явища циклічні.
Якби я запропонував вам 10 мільйонів доларів, ви погодилися б працювати впродовж 15 років по 24 години на добу, а тоді вийти на пенсію? Звісно ні. Ви не могли б цього зробити. Таке завдання є нераціональним, як і те, що більшість називає кар’єрою, – виконання одноманітних доручень по 8 годин на день, поки ви не зламаєтеся чи не накопичите достатньо грошей.
Адже як іще можна пояснити те, що всі мої 30-річні друзі мають вигляд, наче Дональд Трамп та Джоан Ріверз? Це жахливо – передчасне старіння, викликане потрійними дозами фрапучино та неймовірними навантаженнями.
Аби вижити й не згаснути у розквіті літ, необхідно виділяти час як на активну діяльність, так і на відпочинок. Фізична сила, інтерес та розумова витривалість то посилюються, то слабшають. Від цього і варто відштовхуватися.
Мета НБ полягає в тому, аби періодично влаштовувати собі міні-виходи на пенсію, а не відкладати процес відродження своїх сил на старість літ. Працюючи лише в періоди вашої найбільшої ефективності, ви побачите, що від життя можна отримувати значно більше задоволення. Таким чином ви уб’єте двох зайців.
Особисто я що два місяці виділяю час на поїздку за океан або інтенсивне навчання (танго, боротьба тощо).
3. Працювати менше не означає бути ледарем.
Виконання меншої кількості безцільної роботи з метою зосередження на більш важливих речах – це НЕ ледарство. Більшості з нас важко прийняти цей факт, адже наша культура зазвичай винагороджує нас за жертви, а не за продуктивність.
Мало хто з нас хоче (або може) оцінити результати своїх дій і таким чином зрозуміти, чи вартують чогось наші часові затрати. Більше затраченого часу означає більшу самоповагу і більше схвалення «згори». Попри те що НБ проводять в офісі менше годин, вони досягають суттєвіших результатів, ніж десяток звичайних працівників, узятих разом.
Сформулюймо нове визначення «ледарства». Ледарство – це згода на життя, далеке від ідеалу, це нездатність самостійно приймати рішення, це накопичення багатства і споглядання життя лише з вікна офісу. Ні розмір вашого банківського рахунку, ні ті численні години, які ви витрачаєте, відповідаючи на неважливі електронні повідомлення, нічого не змінюють.
Будьте продуктивними, а не лише зайнятими.
4. Не чекайте сприятливого часу.
Якось я поцікався у своєї матері, як вона наважилася завагітніти першою дитиною, тобто мною. Відповідь звучала просто: «Ми цього хотіли, тому вирішили не баритися. Аби народити дитину, не варто чекати сприятливого часу». І це справді так.
Для