Эмили Нагоски

Як бажає жінка. Правда про сексуальне здоров’я


Скачать книгу

та Мустанскі.

      21

      Існує певна генетична база. Два дослідження, опубліковані 2005 року незалежно одне від одного, проголосили, що приблизно 40 % мінливості жіночої здатності оргазмувати зумовлено генами (Dawood, Kirk, Bailey, Andrews, and Martin, “Genetic and Environmental Influences”; Dunn, Cherkas, and Spector, “Genetic and Environmental Influences”). Більш безпосередні свідчення генетичної бази сексуальної реакції в чоловіків показали, що спадковими є приблизно 36 % ССС1 (ручного гальма) і трохи більше 20 % ССС2 (ножного гальма) (Varjonen et al., “Genetic and Environmental Effects”). Розумові ж здібності, навпаки, передаються у спадок у 30—80 % випадків, залежно від того, що ви будете вимірювати і як (Jacobs et al., “Heritability Estimates of Intelligence in Twins”). Скажімо це простіше. Уявіть, що ви розмовляєте з жінкою, яка сидить біля вас у літаку, і виявляється, що вона має сестру-близнючку. Якщо вона дуже-дуже розумна, то у вас є привід очікувати, що її сестра також розумна, але якщо розмова торкається сексуальної насолоди й ви з’ясовуєте, що вона здатна оргазмувати від вагінальної стимуляції, немає причин очікувати, що її сестра також на це здатна.

      22

      Слеш – жанр фанфіків, що зображують гомосексуальні романтичні чи сексуальні стосунки героїв відомих творів, які в оригінальному творі гомосексуальних схильностей не мали. (Прим. пер.)

      23

      Pfaus, “Neurobiology of Sexual Behavior”.

      24

      Pfaus, Kippin, and Coria-Avila, “Animal Models”.

      25

      Pfaus and Wilkins, “A Novel Environment”.

      26

      Зауважте, це не стосується людської сексуальної орієнтації. Маленькі хлопчики, які виростають ґеями, імовірно народилися з різними «схильностями», що поступово розвинулися в іншу орієнтацію. Схильності чолові-ків-ґеїв означають, що вони від народження чутливі інакше, наскільки ми можемо судити, і їм не треба мати якийсь сексуальний досвід із кимось, щоб інтуїтивно знати, кого вони вважають сексуальним. Зрозуміло, що існує ще багато інших нюансів щодо цієї теми, зокрема те, як/чи це впливає на жіночу сексуальну орієнтацію. Про це написано чимало книжок (наприклад, Diamond, “Sexual Fluidity”). Зараз я просто хочу чітко визначити, що ми не народжуємося «чистими аркушами», які вчаться сприймати як сексуальний об’єкт будь-кого, хто з’являється в полі зору. Існує кілька вроджених аспектів нашої сексуальності, які даються нам до досвіду.

      27

      Koos Slob et al., “Sexual Arousability and the Menstrual Cycle”.

      28

      4 % у «Профілях сексуального збудження й гальмування» Карпентера та інших і 8 % у значно менш наукових спостереженнях з мого блогу та груп.

      29

      McCall and Meston, “Cues Resulting in Desire”, and “Differences Between Pre- and Postmenopausal Women”.

      30

      Graham, Sanders, Milhausen, and McBride, “Turning On and Turning Off”.

      31

      Gottman, The Science of Trust, 254.

      32

      Bergner, What Do Women Want?, 68—73.

      33

      Graham, Sanders, and Milhausen, “Sexual Excitation/Sexual Inhibition Inventory”.

      34

      BBC News, “Words Can Change What We Smell”.

      35

      Aubrey, “Feeling a Little Blue”.

      36

      За Фаренгейтом, приблизно 22 °C. (Прим. пер.)

      37

      Ariely, Predictably Irrational.

      38

      Nakamura and Csikszentmihalyi, “Flow Theory and Research”, 195—206.

      39

      Flaten, Simonsen, and Olsen,