Майкл Микалко

21 спосіб мислити креативно


Скачать книгу

вантажоперевезень, полягало у відокремленні навантажень від укладки, коли товари завантажувалися в контейнери ще до прибуття суден у порт. Адже набагато швидше завантажити й розвантажити наперед завантажений фрахт. Тож фахівці вирішили зосередитися на затратах не під час роботи, а радше під час її відсутності і в такий спосіб скоротили час простою вантажних кораблів. Відповіддю стали спеціально обладнані кораблі для швидкого завантаження та розвантаження залізничних вагонів і автомобілів, а також контейнеровози.

      Просте розв’язання стало безпосереднім наслідком переформування завдання. Результати виявилися приголомшливими! За останні 30 років обсяги перевезень зросли вп’ятеро, а їхня собівартість знизилася на 60 відсотків. Час простою кораблів у порту скоротився на три чверті, а разом з цим зникли такі явища, як перевантаження та крадіжки.

Стисніть завдання

      Щойно ви отримали набагато ширше уявлення того, що намагаєтеся знайти, – звузьте мету, стиснувши завдання від загального до конкретного. Це зробить завдання легшим для розв’язання, скоротивши ділянку пошуків. Уявіть собі, що вам потрібно знайти адресу, а відомо тільки те, що адресат живе десь у Монреалі. Якщо ви знаєте, що це десь у західній частині Старого Монреаля, то знайти цю адресу буде значно простіше. Ну, а якби хтось вам підказав, що той будинок десь за кілька хвилини ходи від готелю «Бонавентура», то адресу стане ще легше знайти. Так само відбувається й під час розв’язання всіляких завдань. Ви самі встановлюєте собі межі пошуку ідей.

      Стисніть завдання й виявіть його сильні та слабкі місця, а також установіть його межі, поставте спеціальні запитання з «хто», «що», «де», «коли», «чому» і «як».

      Хто допоможе знайти людей або групу людей, що орієнтуються в цьому питанні, мають потрібний вплив, ресурси або доступ до корисної інформації, а також хто може отримати користь від розв’язання проблеми.

      Що допоможе визначати речі, предмети, об’єкти в цій ситуації, а також сформулювати всілякі вимоги, труднощі, винагороди, переваги та недоліки в розв’язанні завдання.

      Де містяться ключові точки проблеми?

      Коли звіряти графіки й дати стану справ і своєчасності дій?

      Чому так важливо мати чітке розуміння головної мети?

      Як простежити за розвитком стану справ і дізнатися про те, які дії слід було вжити, що відбувається тепер і які кроки можна буде зробити в майбутньому?

      Проектна компанія сформулювала своє завдання так: «У який спосіб можна спроектувати оригінальний і зручний контейнер для сміття?» З метою стискання завдання було поставлено такі запитання:

      «Хто допоможе нам створити такий контейнер?»

      «Який матеріл нам слід використати?»

      «Звідки отримати потрібні матеріали?»

      «Коли потрібно зробити контейнер?»

      «Що зробить його зручнішим?»

      «Яка форма буде оригінальною?»

      «Чому