за допомогою блендера до однорідності. Пюре вилити в каструлю, додати сіль і спеції, перемішати, довести до кипіння. Гарячий сік розлити в стерилізовані банки, стерилізувати 10–15 хв, закупорити кришками, закутати й дати повністю охолонути.
6 кг помідорів, 100–120 г солі
Помідори вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити хрестоподібний надріз. Підготовані помідори покласти в каструлю й залити окропом на 10 хв. Потім ополоснути холодною водою й акуратно очистити від шкірки. Обчищені помідори за допомогою блендера подрібнити до однорідності. Додати сіль, довести сік до кипіння й розлити в стерилізовані банки. Стерилізувати банки 10 хв, потім закупорити кришками, закутати й дати повністю охолонути.
Огірки
Квашені огірки
2 кг огірків, 1 листок хріну, 3 зубці часнику, 2 зонтики кропу, 4 гілочки зеленого кропу, 2 лаврові листки, 3 г зерен гірчиці, 5 горошин духмяного перцю, 5 горошин чорного перцю
Для розсолу (на 1 л води): 60 г солі
Огірки замочити в холодній воді на 4–5 год. На дно підготованої посудини для квашення покласти промиту зелень, листок хріну, часник і спеції, зверху викласти огірки. Для розсолу в холодній воді розчинити сіль. Залити розсолом посудину з огірками доверху, накрити кришкою й залишити на 3 дні в теплому приміщенні.
1 кг маленьких огірків, 500 г перестиглих огірків, 15–20 листків кропиви, 50–60 г солі
Перестиглі огірки пропустити через м’ясорубку, посолити. Маленькі огірочки вимити в холодній воді, ошпарити окропом, потім обдати холодною водою. Скласти огірочки в посудину для квашення, перекладаючи листям кропиви й заливаючи кожний шар огірковою кашкою. Зверху покласти гніт, витримати 3 дні за кімнатної температури, потім перенести на зберігання в прохолодне місце. Квашені за цим рецептом огірки набувають апетитного смарагдового кольору.
Солоні огірки
5 кг огірків, 1 кг болгарського перцю, 18–20 зубців часнику, 150 г зонтиків кропу з насінням, 15–20 горошин чорного перцю
Для розсолу (на 1 л води): 50–60 г солі
Огірки вимити, укласти в посудину для квашення, пересипаючи часником і кропом. Додати чорний перець горошком, залити гарячим розсолом. Посудину накрити серветкою, покласти дерев’яний круг, установити гніт і поставити в тепле місце. Через 2–3 дні до огірків додати болгарський перець, нарізаний скибками, долити розсіл, установити гніт і залишити в теплі ще на 2 дні. Потім перенести в прохолодне місце. Необхідно стежити, щоб огірки весь час були покриті розсолом, за потреби його слід доливати. Якщо з’явиться пліснява, серветку й гніт потрібно ретельно вимити й ошпарити, плісняву видалити.
15 кг огірків, 5 стручків червоного гострого перцю, 150 г кореня хріну, 150 г кореня петрушки, 200 г часнику, 150 г зонтиків кропу з насінням, 300 г зелені кропу, 200 г зелені естрагону, 100 г зелені селери, 100 г листя вишні, 100 г листя смородини,