Отсутствует

Історія речей. Дитяча енциклопедія


Скачать книгу

задати на контролері код квартири, код пристрою, команди для вмикання – вимикання. А от щодо кімнатних освітлювальних пристроїв, то для них потрібна більш «розумна» автоматика: вона повинна запам’ятовувати рівень освітленості в момент вимикання й налаштувати лампу при черговому користуванні нею на той же режим.

      Серед найбільш популярних сьогодні технологій автоматизації будинку – так звана система Х10. «Природно, ми можемо підключити музичний центр чи відеомагнітофон до контролера Х10, – пише в журналі «Комп’ютерпресс» Олексій Федоров, – тільки пуття від цього буде мало, тому що відключений від мережі відеомагнітофон відразу ж (чи через якийсь час) “забуде” про номери каналів, а музичний центр втратить налаштованість на радіостанції. Рішення цієї проблеми полягає в придбанні пристроїв, що можуть перетворювати сигнали Х10 на інфрачервоні сигнали, подібні до тих, які надсилає звичайний пульт дистанційного керування. Таким чином, зі звичайного контролера можна буде керувати більшою кількістю пристроїв з більш тонкими “відчуттями”».

      Крім того, сучасні технології пропонують споживачам можливість взагалі керувати всіма пристроями з єдиного дистанційного пульта. Наприклад, вони позбавляють свого власника необхідності вранці вирушати на кухню, щоб, увімкнувши світло, примусити працювати кавоварку чи електрочайник. Замість цього вам достатньо буде натиснути на пару кнопок і… спокійно додивлятися останній сон чи залюбки хлюпатися в душі. А про кавоварку подбає набір IBM Home Dkector (HD) – він може керувати одразу шістьма аудіо– чи відеопристроями разом з десятьма іншими механізмами, підключеними до контролера Х10.

      За бажанням замовника фірми виробники базового набору можуть додати до нього датчики висвітлення, руху, мініатюрні відеокамери, датчик наближення автомобіля (як правило, він стає необхідним, якщо власник мешкає не у звичайній квартирі, а в приватному будинку чи на дачі) тощо.

      Якщо господар будинку чи квартири має персональний комп’ютер, можливості системи «розумний будинок» значно розширюються. Наприклад, за допомогою набору HD можна задавати сценарії вмикання – вимикання освітлення та інших пристроїв, що містяться в будинку, автоматично стежити за зміною освітленості, створювати послідовності команд Х10 і записувати їх у вигляді макросів, керувати пристроями безпосередньо з комп’ютера тощо. Необхідні команди можна надсилати безпосередньо з домашнього комп’ютера, а то й заносити в пам’ять контролера. В останньому випадку HD працюватиме автономно навіть тоді, якщо комп’ютер вимикається.

      Якщо виникає нагальна потреба розширити функціональність HD, можна використовувати набір з п’яти додаткових модулів Х10. Найпопулярнішим нині є набір Home \шоп. Він складається з блоку керування засобів, які здійснюють контроль за пристроями. Home \шоп дозволяє керувати пристроями як з комп’ютера, так і з екрана телевізора. Програмувати ж необхідні дії системи «розумний будинок» можна за допомогою того ж комп’ютера (в цьому разі