Отсутствует

Інформатика. Дитяча енциклопедія


Скачать книгу

дуже умовна. Вага ноутбука від 2,2 до 4,5 кг, а субноутбука – від 0,9 до 2,7 кг. Габаритні розміри ноутбука – звичайно 50x279x215 мм, а субноутбука – 38x254x190 мм. Розмір матриці екрана ноутбука від 11,3 до 15,4 дюйма, а субноутбука від 6,4 до 11,3 дюйма (1 дюйм = 2,54 см). Ноутбук звичайно має більшу оперативну пам’ять і ємність вінчестера (але це залежить від класу машини). Як правило, субноутбук має зовнішні приводи для флоппі дисків та CD-ROM, а ноутбук – вбудовані. Операційна система і для ноутбуків і для субноутбуків є Windows 9x та ін.

      Найменші ПК розробляють на процесорах, не сумісних із Intelx86, вони не мають вінчестера, працюють від батареї довше, ніж ноутбуки. Вони мають невелику ємність оперативної пам’яті і маленький екран. Використовують свою операційну систему, наприклад OC Microsoft Windows CE 1.0 або 2.0 (CE неофіційно розшифровується як Compact Edition). На них звичайно реалізовано стандартний набір додатків органайзера: календар, записник, планувальник, нескладна програма для роботи з електронною поштою і програма обміну даними з ПК.

      Особливості портативних комп’ютерів

      Для процесорів, які використовуються в ноутбуках, характерно зменшення напруги живлення (у деяких моделях до 1,6 В). Крім того, використовуються спеціальні заходи для зменшення потужності споживання, наприклад технології VRT (Voltage Reduction Technology). Використання EDO DRAM (або синхронної DRAM) дозволяє відмовитися від кеш-пам’яті другого рівня в дешевих моделях, заощадивши на енергоспоживанні (але у більшості високопродуктивних моделях кеш-пам’ять існує). Комп’ютери-блокноти, які оснащені іонно-літієвими акумуляторами, забезпечують найбільш тривалу автономну роботу. Всі ноутбуки використовують РК-екрани (рідкокристалічні). Однією з функцій відеоадаптера ноутбука може бути одночасний вивід зображення на вбудований та зовнішній монітори. Оперативна пам’ять портативного комп’ютера розширюється звичайно спеціальними платами пам’яті. Найпоширенішими вінчестерами є вінчестери з форм-фактором 2,5 дюйма. Клавіатури портативних комп’ютерів мають меншу кількість клавіш порівняно з настільними комп’ютерами. Замість миші в ноутбуках використовується тачпад (рідше трекпойнт або трекбол, про них йдеться в наступному розділу «Апаратне забезпечення ПК»).

      Для стаціонарної роботи в офісі призначені настільні блоки розширення (Docking Station).

      Палмтопи

      Назва «палмтопи» (Palmtop) закріпилася за класом кишенькових мікрокомп’ютерів, які вміщуються на долоні. Вага таких комп’ютерів не перевищує 450 г. Їх називають персональними цифровими помічниками, або електронною секретаркою. Вони зручні в мандрівках та ділових поїздках.

      Конструктивно палмтопи – це дві з’єднані панелі, які можуть складатися як записник. Звичайний розмір палмтопа – 20x10 см, товщина – 2–3 см. З одного боку розташована клавіатура, з іншого – сенсорний екран. Для керування програмами існує спеціальна пір’яна ручка. Є палмтопи без клавіатури, вони складаються з одної панелі. Палмтопи використовують операційну систему Microsoft Windows CE. До комплекту поставки входять скорочені пакети Word, Excel, браузер Internet Explore.

      Ведучим виробником палмтопів