тут – украй логічний і анонімний, без обличчя і без серця. Потрапляєш у симулятор, де провадиш міжпланетну війну, як космонавт у своїй капсулі.
Одна успішна комп’ютерна гра синтезує голос співрозмовника дитини: коли та відповідає правильно або вдало провертає комбінацію, голос робота промовляє: «Ти чудовий!» Психологам, стурбованим емоційними впливами на дитину, прихильники цих іграшок відказують: «Але ж відбувається якраз діалог, у який батьки не втручаються; це дає дитині віру в себе й у свою тямущість. Тямущість, яка пов’язана з логічним мисленням». Педагоги наголошують, що синтетичний голос навчальної машини ніколи не замінить учневі розмовних стосунків з учителем. Якщо викладач обмежується тим, що нав’язує певне знання і ставлення, якщо не пробуджує й не надихає, його обов’язки розподілу знань може замінити комп’ютер. Принаймні цей замінник не матиме над учнями садистичної влади.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.