що їхні друзі підтримають їх, а люди в Угорщині, Кореї та Мексиці показують найнижчий рівень упевненості: 82%, 76% та 75% відповідно.
Кілька років тому я зателефонував у свій банк, аби дізнатися, чи зможу взяти кредит, щоб купити житло. Коли я сказав, що вивчаю питання щастя, на іншому кінці лінії запала жахлива тиша. Тоді мені було далеко за тридцять, я був неодружений і провів наступні кілька місяців на дивані у свого друга з двома його котами. Знаєте, це не життя, про яке я мріяв. Проте я не впав у відчай: я знав, що є люди, які мене підтримають.
Щаслива порада:Беріть приклад із голландців – святкуйте день сусідів
Спробуйте поговорити зі своїми сусідами. Запросіть їх на каву, допоможіть їм у спільному саду або просто припиніть теревенити, коли наступного разу зустрінете їх.
У голландців є приказка – краще мати близького сусіда, ніж далекого друга. Із 2006 року в Нідерландах 26 травня відзначають Національний день сусідів. Це свято встановили з метою об’єднання сусідів, і наразі воно переросло у святкування, яке проходить у понад двох тисячах голландських округів. На створення такого дня надихнуло опитування. За його результатами, троє з чотирьох голландців сказали, що набагато приємніше жити серед сусідів, які об’єднані постійною спільною діяльністю. Для започаткування цього дня проявила ініціативу голландська кавова компанія Douwe Egberts, яка поставила собі за мету більшу соціалізацію людей. Пізніше до Douwe Egberts приєдналася компанія Oranjefonds, і з 2008 року вони разом почали фінансувати святкування дня сусідів у сусідських спільнотах. Святкування може відбуватися і як величезна вулична вечірка, і як чаювання з сусідами, з якими ви зазвичай нечасто спілкуєтеся. Докладіть невеликих зусиль і спробуйте 26 травня сказати «привіт» своїм сусідам або запросити їх на щось смачненьке.
У боулінг разом
Ще 2000 року гарвардський професор і політолог Роберт Путнем опублікував книгу «Самотня гра в боулінг», де йшлося про занепад американського громадянського суспільства. Путнем стверджував, що американці дедалі менше схильні до соціалізації і соціальної діяльності, що завдає шкоди американському суспільству в цілому.
Американці значно рідше стали брати участь у добровільній роботі, ходити до церкви, спілкуватися з сусідами, запрошувати друзів додому, заходити в бари, вступати до спілок або просто проводити час із друзями (та їхніми котами).
Почасти це є причиною того, що за останні кілька десятиліть такі країни, як США, стали багатшими, але рівень щастя в них помітно знизився. Складається враження, що люди намагаються знайти щастя не там, де треба. Гірше те, що це відбувається не лише в Америці, а в усьому світі. Ми, людські створіння, почуваємося значно щасливішими, коли пов’язані з іншими нам подібними. І поки що я не знайшов потужнішої сили, яка лежить в основі людського щастя, ніж задоволення, прагнення людини до любові, дружби й належності до спільноти. У будь-якому разі, люди хочуть соціалізуватися і об’єднуватися,