в нього постійно проблеми з метеоризмом. Вони настільки серйозні, що він постійно ходить до туалету, щоб розсунути там руками сідниці й випустити цілу купу повітря. Парубкування, можливо, й убереже його від неприємних митей, однак висновок, що метеоризм автоматично прирікає на самотність, вважаю цілком абсурдним! Якби так справді було, світ уже давно перетворився б на місце самотніх людей…
На роздратований кишківник, який не в гуморі, можна натрапити значно частіше, ніж видається на перший погляд. Приблизно в 70 % людей у Німеччині бурчить, здуває та болить у кишківнику іноді настільки сильно, що це справді приносить неприємності. При цьому кількість газівниць суттєво перевищує кількість газівників.
Дотепер це пояснювали тим, що коливання жіночих гормонів під час різноманітних фаз налаштовує кишківник по-різному, адже як естроген, так і прогестерон здатні викликати в жінок закрепи. Вагітні жінки могли б складати про це пісні. З другого боку, під час періодів організм виділяє тканинні гормони, покликані розслабити матку, які, однак, можуть призвести й до спазмів, здуття та проносу. Дехто також вважає, що подразнений кишківник – це психосоматичний синдром, який радше відображає жіночий, аніж чоловічий душевний стан. Якщо відкинути вбік політику, це зовсім не означає, що жінки якось по-особливому вразливі, натомість правильніше те, що стрес, переживання та страхи більше вражають їхню систему травлення, ніж у чоловіків. Адже гормони, так само як і флора кишківника, чинять серед іншого вплив і на психіку. Якщо в НЕЇ здорова флора кишківника, то добрі бактерії допомагають виробляти естрогени. Отже, дуже важливо, щоб жінки, у яких подразнений кишківник, заради своєї жіночності звертали увагу на харчування. Але про це згодом.
На жаль, вітер із кишки не завжди можна контролювати. Нерідко він виривається на свободу у вкрай несприятливих обставинах, до того ж у своєму найсмердючішому варіанті. З ким таке бувало в поїзді, ліфті або під час занять спортом, той знає, наскільки ніяково почуваєшся в таку мить. Інтернет пропонує рішення: запаховсмоктувальна спідня білизна з фільтром на активованому вугіллі та капсулами, здатними надати пуканню аромату троянд. Здорова людина пукає від десяти до двадцяти разів на добу й так вивільняє від 0,5 до 1,5 літрів повітря. Такий вітерець складається з проковтнутого повітря та газів, які виникають у результаті життєдіяльності бактерій травлення. Багато газу утворюється під час споживання харчів, багатих баластними речовинами. За допомогою бобів, цибулі, капусти та деяких підсолоджувачів цю кількість також можна суттєво збільшити. Швидке гучне пукання виходить із нас на швидкості до 4 км/год, повільні та тихі викиди натомість просочуються зі швидкістю 0,1 км/год. Приписування їм особливо агресивних ноток аромату може бути пов’язане з тим, що вони виникають у малій кількості внаслідок трудомісткої ручної роботи бактерій. Тому й краще концентровані, ніж деякі більш розріджені повітряні маси, які не мають змоги в спокої перебродити й перегнити