фінансового достатку, водночас постійно жаліючись на нестачу грошей і на те, як дорого усе коштує. Концентруєтеся на тому, чого бракує, вас лякають рахунки до оплати. Хвилюєтеся щодо того, як упоратися з усім. Ви можете прагнути фінансового достатку, але ніколи його не відчуєте, якщо ваша свідомість складається з хвилювань та думок про нестачу чогось.
Або ж ви хочете знайти нову роботу, щось цікаве та перспективне, де можна буде використати свою креативність та одержати добру платню. Якщо ви постійно повторюєте собі, що таку роботу неможливо знайти, що такого не буває, то навряд чи можете розраховувати на успіх.
Можливо, ви хотіли б стати комунікабельнішою, сміливішою, спонтаннішою і сповненою впевненості особистістю. Проте, якщо постійно фокусуєтеся на своїй неповноцінності, невідповідності цьому образові, принижуєте самого себе, знову і знову нагадуючи собі про ті чи інші проблеми, то навряд чи зможете стати такою людиною. Можна бажати сили, але якщо у свідомості тільки слабкості, то не треба обманювати себе, очікуючи, що сила з’явиться сама.
Коротше кажучи, лише бажаючи чогось, навіть дуже, результату досягти не вдасться. Сподіватися на щось інше так само безглуздо. Просто тяжко працювати, навіть дванадцять-п’ятнадцять годин на день, теж недостатньо. Ви завжди будете залишатися на тому самому місці, якщо – і це важливе «якщо» – не зміните своє мислення.
«Кожному, хто має, то дасться йому, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має»2, – коли я вперше побачив цю цитату, вона не здалася мені справедливою. Виглядало нечесно, що ті, «хто має», одержать ще більше, а ті ж, «хто не має», втратять навіть те мале, що мають. Це видавалося просто неправильним. Як на мене, то справедливіше було б дати більше тим, «хто не має», але у Святому Письмі сказано інакше. Згідно з Біблією, Всесвіт працює інакшим чином. Але потім, після певних розмірковувань, я зрозумів, що це дійсно справедливо. Насправді, що може бути справедливішим за свободу кожного обирати думки, які, зі свого боку, створять його або її реальність? Справжня справедливість полягає у свободі визначати якість власного життя.
Хочете змінити обставини? Розвиньте свою свідомість. Успішна людина має свідомість, налаштовану на успіх. Заможна людина розвинула свідомість, спрямовану на процвітання, та думає про достаток, успіх і процвітання. Саме так ця людина думає.
– Легко йому так думати, – скажете ви. – Коли ти успішний – легко думати про успіх, так само легко думати про багатство, коли ти заможний, але в мене зовсім інша ситуація. Я не успішний, не багатий. Певні ситуації та обставини в моєму житті не дають мені стати таким.
НЕПРАВИЛЬНО! Взагалі неправильно. Обставини та ситуації не мають сили вас стримати. Єдине, що стримує та змушує стояти на місці, – це ваші думки. Доклавши певних зусиль, можна навчитися спрямовувати думки та створювати будь-яку свідомість, за власним вибором. Ваша реальність зміниться тільки після того, як ви створите