Зоряна Лешко

Знайди мене


Скачать книгу

з людей?» Та він крізь землю провалиться від сорому, щойно подивиться мамі в очі. Але ж повинен знати напевне, бо має заткнути Миколу, змусити забрати свої слова назад.

      Удома не було нікого, і Іван навіть відчув полегшення. Потім, увечері або навіть завтра. Субота, неділя – два вихідні, він вибере момент і запитає, ніби між іншим. Але заспокоїтися все одно не вдавалось. Іван не міг знайти собі місця, у голові постійно крутилася сцена, що відбулася на перерві, і те, з яким злим задоволенням дивився на нього Микола.

      Іван швидко зібрався та вийшов побігати. У вухах тихо звучали англійські фрази, але хлопець не сприймав їх, увесь час подумки вертаючись до Миколи. Чому він так ненавидить його? За що? У перших класах наче ж були друзями, бігали, бавились, разом мріяли про те, як будуть футболістами.

      Дивно, як він міг забути про те, що Микола теж мріяв бути відомим футболістом? Іван навіть якийсь час заздрив йому, бо вчитель фізкультури виділяв його серед інших хлопців і завжди робив капітаном в іграх. А потім, у п’ятому класі, Микола невдало стрибнув, розтрощив п’ятку, і лікарі заборонили як мінімум рік займатися спортом. Іван, не задумуючись, відразу ж зайняв його місце. Номер один – що може бути краще?

      – У тебе звіздюк!

      Він навіть не образився на Ілонині слова, лише голосно розсміявся.

      – А хіба погано хотіти бути найкращим?

      – Але не так.

      – Ти нічого не розумієш.

      А Ілона мала рацію, у нього натуральний звіздюк. Рожеві окуляри, як у дівчини, і зацикленість на собі. Навіть повідомляючи батькам, що буде вчитись на хірурга, Іван упивався їхньою реакцією на свої слова, відчував себе центром усесвіту.

      Йому стало неймовірно соромно за те, як саме він сказав батькам: наче робив їм послугу, дарував милість. Мама плакала з радості, тато потиснув руку… А Микола? Іван забув про нього, щойно той перестав бути конкурентом.

      Микола… розмова… питання…

      А чи треба питати взагалі? Микола ж чітко сказав – усі. І твої не виняток. Якщо всі, то навіщо питати? Навіщо засмучувати або навіть ображати батьків? Але Іван знав, що все одно запитає, бо щось усередині шепотіло: неправда, неправда, неправда. Їм це не потрібно.

      Була одна з тих неділь, коли батьки залишились удома, і Іван нарешті зважився. Йому не хотілося псувати сніданку, але більше терпіти вже не було сили.

      – Тату, можна дещо запитати?

      – Питай.

      – А… ви берете гроші з людей?

      Сталося. Хлопець видав питання скоромовкою, на одному подиху, і завмер. Він боявся подивитись на маму, але не зводив погляду з тата. Той здавався здивованим, і Іванові стало соромно. Усе неправда, і він даремно образив батьків питанням.

      – Часом.

      – Що?

      Іванові здалося, що він знову стоїть перед класом – осоромлений, принижений, і не має що сказати. Його батьки беруть гроші з людей за те, що роблять роботу, за яку їм і так заплатять! Як це можна пояснити? У якій професії ще таке можливо?