Mikula László

A férfi és a nő


Скачать книгу

„érthetetlent”, olyan köntösbe burkolták, olyan nyelvezetet használtak, amelyet rajtuk kívül szinte senki nem értett. Ez részükről a tudományosság. Ha összehasonlítást szeretnék tenni, olyan nyelvezetet alakítottak ki, mint manapság a jogászok. Törvényeket alkotnak, amelyeknek szövegeit senki más rajtuk kívül nem érti, így az alkalmazáshoz és a megértéshez csak őket lehet igénybe venni. Kiváló pénzkereseti lehetőség!

      Érdekes elemezni azt a megállapítást, hogy „Ám mivel a jahvei modellt az egyházatyák mindenképpen be akarták emelni a kereszténységbe, inkább a jézusi változatot ejtették.

      Az ószövetségi teremtéstörténet Jézus Krisztus megjelenéséig kb. 400 évet élt meg. Attól még senki nem vált kereszténnyé, hogy elfogadta az Ószövetségben leírtakat, de képviselte a köz gondolkodását sok kérdésben. A legfontosabb jövőbe mutató állásfoglalása az Ószövetségnek az volt, hogy megjövendöli a Megváltó eljövetelét. Ezekből az alapokból kiindulva eljön a Megváltó, aki állítólag Jézus Krisztus volt. Kérdésként itt felmerülhet, hogy mitől lett Jézus Krisztus Megváltó, de ezt nem kívánom elemezni, ezt meghagyom a dogma-hívőknek.

      A lényeg, hogy állítólag Jézus Krisztus tanítványai, apostolai evangéliumokban foglalták össze a „Megváltó” által elmondottakat a teremtéstörténetről – többek között. Ezek leírásra kerültek, amelyek közül néhány apostol által leírt teremtéstörténet különbözik egymástól, pedig a tanító ugyanaz volt. Ezt a paradox helyzetet a cikk írója úgy oldja fel, hogy voltak olyan tanítványai Jézusnak, akik közelebb álltak a szívéhez, és „titokban” adta át a „valós” információkat, így lettek az apokrif evangéliumok. Kinek adta át ezeket az információkat? Többek között János Apostolnak, aki halász volt, és írástudatlan. A cikkíró szerint viszont „Megértésükhöz a racionális én kikapcsolása, nagyon mély átszellemülés, és a hétköznapi gondolkodásunktól való elszakadás szükséges”. Tehát egy halásznak ilyen képességekkel kellett rendelkeznie az ókorban.

      A cikkíró legsúlyosabb indoka, hogy nem az apokrif teremtéstörténet került bele az Újszövetségbe: „mivel az ortodox keresztény teológusok nem foglalkoztak ezotériával”…

      Mi az ezotéria?

      „https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Ezotéria: Természetfeletti erőkkel kapcsolatos elképzelések összessége, amely kiterjed a szellemvilágra, illetve különféle megmagyarázhatatlan jelenségekre. Magát tudományosnak bemutató titkos, de misztikus, babonás világnézet, amely a természetnek csak kiválasztottak, beavatottak számára felfogható titokzatos erőiben, jelenségeiben hisz, és ezekkel kapcsolatos módszereket alkalmaz.”

      Kétségbe vonom, hogy Jézus Krisztus, ha szerepét komolyan veszem, akkor a maga földönkívüli mivoltában egy nagyon is földi léptékű hiedelemmel azonosulna, mint az ezotéria. Így ilyen tartalmú tanításai is kitalációk lehetnek.

      A szerző végső megállapításával egyetértek, nevezetesen, hogy mi került bele a Bibliába, teljesen érthető: egy zagyva szövegből semmi értelmes nem vehető ki, a cél pedig az volt, hogy mindenki számára egyszerűen fogalmazott teremtéstörténetet alkossanak, amely alkalmas volt arra, hogy a széles tömegek egyszerűen megértsék a dogmát, azt elfogadják, és a szerint éljenek és haljanak.

      Folytatva a cikk értelmezését:

      1.5.1.1 „Transzcendens Isten, avagy a „gyarló” bibliai Úr?

      Az őskeresztény-gnosztikus kozmogónia legrészletesebb elbeszéléseit tehát a Nag Hammadi tekercsekben találjuk. Ezen belül is a témát legösszefüggőbben, így leginkább követhetően János apokrif könyve mutatja be, a következőkben ezért mi is ennek alapján vázoljuk fel a Mindenség keletkezésének folyamatát. Ami első olvasásra rögtön szembetűnik: ez a teremtésmodell valóban lényegi pontokon eltér a Genezisben olvashatótól, mondhatni »ég és föld« a kettő közti különbség. Míg az Ótestamentumban az Úr egyedül teremt, addig itt az Abszolútum különféle megnyilvánulásai, ősenergiái Atyaként, Anyaként és Fiúként hozzák létre a világokat.”

      „János titkos könyvének (Tiltott evangéliumok – A bibliából kimaradt apokrif iratok tanításai – Hihetetlen magazin különszám, 2018. szeptember-december, 148-149 old., szerző: Horváth Gyula”) keletkezési ideje ismeretlen, de a második század vége felé már biztos létezett (tehát Jézus távozása után kb. 170 évvel). Megismerhetjük a gnosztikus elképzelést Istenről, és a hozzá kapcsolódó vallási kérdésekről.”

      János evangéliumából nem kívánok részletesen idézni, mert elegendő Bács Boginak az az összehasonlítási kísérlete, amelyet a Fejezet-alcím alatt olvashatunk.

      A Nag Hammadi tekercsek vitathatatlanul tartalmaznak olyan leírásokat, amelyeket a szerző (Horváth Gyula) említ. Ezzel nincs is semmi probléma. A probléma ott kezdődik, hogy az ezekben a tekercsekben leírtakat fölé helyezi a Genezisben leírtaknak. Vajon miért teszi? Első megközelítésben azért, mert ő is gnosztikus, azonban ez az álláspont semmivel sem több vagy kevesebb, mint a Genezisben leírtak, hiszen bizonyítani, hogy Jézus mit is tanított, nem lehet. Azok az apostolok, akik Jézust, mint tanítványok körülvették, nem érthették a Jézus által tanítottakat ilyen eltérő módon! Egyszerű szavakkal: a semmit jól körül lehet járni, rá lehet fogni vélt tudományos hátteret, de a lényegen nem változtat. Tehát a Nag Hammadi tekercsek megismerésével egyáltalán nem bizonyított, hogy a teremtés a Földön és az Univerzumban egy lénynek, azaz az „Úr”-nak, vagy több lénynek, az „Atyának, az Anyának és a Fiúnak” az érdeme. De hogy létrejött az Univerzum, az biztos, hiszen abban élünk. Így csak a fantázia kérdése, hogy ki és miképpen teremtette az Univerzumot, amíg a tudomány nem találja meg az elfogadható választ.

      „Jézus titkos tanításai ugyanis a multiverzum-elméletet vallják, azt állítva: az isteni erő több egymásból átjárható világot teremtett, illetve teremt jelenleg is. A világok kiáradásának folyamata sosem fog leállni: minden pillanatban újabbak fűződnek le az előzőkből.”

      „https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/multiverzum-vegtelen-szamu-en-bizonyitek/: A multiverzum-elmélet valójában három különálló irányzatot ölel fel, amelyek csupán matematikai modellek szintjén léteznek, de egyiket sem sikerült még a tudománynak a gyakorlatban igazolni.”

      A szerző által leírt multiverzum-elmélet erősen mosolyogtató. A fenti hivatkozásból is kiderül, hogy 2000 évvel ezelőtt egy „lény”, nevezzük Jézusnak, kiválasztott a tanítványai közül néhányat, és ezeknek elmondta azt a „titkos” véleményét, amelyet a mai kor tudományos világa multiverzum-elméletnek nevez, de magyarázatot még nem tudott adni rá. Gondoljunk bele, hogy a kiválasztott, analfabéta tanítványok miképpen értették meg Jézusnak a multiverzumra vonatkozó fejtegetéseit, ha a mai tudósok is csak matematikai modelleken keresztül tudják egyáltalán megjeleníteni. Ennyit a titkos tanítások értelméről!

      Nézzük röviden, kik is voltak az apostolok, és mit lehet tudni róluk!

      „https://www.urantia.org/hu/az-urantia-konyv/139-iras-tizenket-apostol:

      139:0.2 (1548.2) E tizenkét férfi a vérmérsékletét tekintve sok eltérést mutatott, és a képzéssel nem váltak hasonlóvá. E galileai halászok közül sokan erős, nem-zsidó vérségi vonásokat hordoztak…

      139:0.3 (1548.3) Az Alfeus ikreket kivéve mindegyikük elvégezte a zsinagógai tanodákat, alapos oktatásban részesültek a héber írásokból, és a kor időszerű ismeretanyagának sok eleméből. Heten a kapernaumi zsinagógai tanodában végeztek, és annál egész Galileában nem volt jobb zsidó tanintézet.

      139:0.4