країні так і хочеться назвати солодким: природа незрівнянна, клімат тропічний пасатний, ніколи не буває холодно й занадто спекотно, а температура води завжди +24 °C.
Острів Антигуа – це рівнинне вапнякове плато. Південна його частина має вулканічне походження, найвища «гора» – Боггі (402 м). На цьому острові побудовано багато готелів та туристичних центрів, які разом з чистими казковими пляжами та теплими хвилями роблять відпочинок незабутнім. Численні лагуни острова колись були пристанню для британських кораблів, а тепер тут збирається багато яхт. До речі, дуже цікавим є Тиждень регат, що відбувається в жовтні.
Острів Антигуа – економічний центр країни, тут розташований міжнародний аеропорт, резиденція уряду і єдиний коледж. Розкішну природу цього острова свого часу сильно зіпсували занадто активні колоністи. Дика природа краще збереглася на кораловому острові Барбуда. Тут живе лише два відсотки майже стотисячного населення країни, а також численні птахи, які вважають узбережжя острова своєю законною домівкою. Курортів на Барбуді небагато, але це ексклюзивні курорти за відповідними цінами. Острів Редонда (площею всього 1 км2) нині є національним парком.
Краєвид острівної країни
Екзотична казка Антигуа і Барбуди набуває загрозливих ознак, коли на острови навідуються шалені тропічні урагани. Так, 1995 р. ознаменувався прибуттям сюди урагану Луїс, що мчав зі швидкістю понад 200 км за годину. На Барбуді постраждали готелі та майже половина будинків місцевих мешканців, на Антигуа збитки були ще значнішими: постраждали понад дві третини будівель, у тому числі курортні центри, школи та лікарні.
Від британських колоністів у цій острівній країні залишилися державна англійська мова, християнство, любов до крикету. Про стосунки індіанців з англійцями нагадує таємничий Диявольський міст, з якого, за легендою, останні корінні жителі, які не хотіли миритися з колоністами, пострибали у воду. На Антигуа збереглося багато матеріальних спогадів про колоніальне минуле, які тепер «приманюють» сюди туристів, що байдужі до історії. То тут, то там можна побачити численні кам’яні вітряки – на тих місцях, де колись були безмежні плантації цукрової тростини, на них працювали раби. Ці млини є своєрідними візитними картками острова. Їхні могутні крила зупинилися, проте непогано збереглися. Вони ще мають багато сил і готові зустріти будь-якого Дон Кіхота, який наважиться боротися з ними. Проте туристам не до «війни» з млинами, вони поспішають на пляжі – насолоджуватися відпочинком.
Багамські острови – найрозкішніше місце для відпочинку
Хто з нас не мріяв поїхати в далеку подорож за сім морів, побачити вічнозелені пальми і райські острови, покуштувати екзотичні фрукти щойно з гілки, відчути себе мисливцем за скарбами і зануритися в оксамитові хвилі, які колись носили по морю піратські шхуни? А потім повернутися і на запитання, що стало вже майже риторичним: «А чи були ви на Багамах?», з чистою совістю